Abdullah Avcı’sız Beşiktaş Braga deplasmanında

0
74
Abdullah Avcı'sız Beşiktaş Braga deplasmanında

UEFA Avrupa Lig’i K Grubu 4. Maçında bu akşam Portekiz ekibi Braga’nın rakibi olan Beşiktaş’ta kafileye katılıp katılmayacağı merak konusu olan Abdullah Avcı’nın durumu netlik kazandı. Deneyimli teknik adam Abdullah Avcı’nın rahatsızlığı nedeniyle Portekiz’e gitmeyeceği kesinleşti.

Geçirdiği ağır grip nedeniyle dün Portekiz’e gidemeyen, takımının başında olamayan Abdullah Avcı’nın sağlık durumunda iyileşme göstermemesi sebebiyle İstanbul’da bırakılmasına karar verildi.

Abdullah Avcı 4 Kasım Pazartesi günü yüksek ateş ve aşırı halsizlik sebebiyle Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde tetkikleri yapılan ve viral üst solunum yolları enfeksiyonu tanısı ile tedaviye alınmıştı. Tedavisinde iyileşme göstermeyen teknik adamın bu sabah aynı hastanede tekrar kontrolden geçmiştir.

Tıbbi açıdan uzun uçak yolculuğunun doğurabileceği olumsuzluklar göz önünde bulundurularak dortorlar tarafından seyahat izni verilmedi.

Takımı bu akşam sahada yardımcı antrenör Recep Uçar yönetecek.

Beşiktaş, Braga deplasmanına Burak Yılmaz, N’Koudou, Ruiz, Atiba, Douglas, Diaby ve Gökhan Gönül’ü de götürmezken, safra kesesi ameliyatı olan yönetici Erdal Torunoğulları da kafilede yer almadı.

Beşiktaş’tan Abdullah Avcı açıklaması

4 Kasım Pazartesi günü yüksek ateş ve aşırı halsizlik sebebiyle Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde tetkikleri yapılan ve viral üst solunum yolları infeksiyonu tanısı ile tedaviye alınan Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, şikayetlerinde gerileme olmaması sebebiyle bu sabah aynı hastanede tekrar kontrolden geçirilmiştir. Yenilenen tetkiklerin sonucuna göre Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı’nın “viral infeksiyon üzerinde gelişen süper infeksiyona bağlı atipik pnömoni” tanısı ile tedavisinin devam etmesi uygun görülmüş, tıbbi açıdan uzun uçak yolculuğunun doğurabileceği olumsuzluklar göz önünde bulundurularak kendisine doktorlar tarafından seyahat izni verilmemiştir. 

Bu nedenle UEFA kuralları gereği Braga maçında takımımızın teknik sorumluluğunu Recep Uçar yapacaktır.

Abdullah Avcı hocamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyoruz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz