Akşener: Erdoğan Babacan’a da Davutoğlu’na da sert davranır

0
137
Akşener: Erdoğan Babacan'a da Davutoğlu'na da sert davranır

İYİ Parti lideri Meral Akşener, yeni parti kurmaya hazırlanan Davutoğlu ve Babacan hakkında “Sayın Babacan, Sayın Davutoğlu’na henüz ‘çemkirmenin’ dışında bir şey yok. Bize fiziki durumlar olmuştu. Sayın Erdoğan kesinlikle sert davranır” diye konuştu.

yi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar altında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesinin mümkün görünmediğini” kaydetti. Akşener, “Nedeni tamamen ekonomik. Yani tencere” dedi.  Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre Akşener, “Yani tencere. Mesela İstanbul’da bir kişi daha önce elektriğe 60 TL ödüyorsa, bugün 120 – 140 TL fatura ödüyor. Doğalgaz da şimdi, yeni yeni yanmaya başlayacak. Orada da çok zam var” ifadelerini kullandı. “ABD Başkanı Trump’ın mektubunun iktidar tarafından savuşturulmuş olmasının da vatandaşı rencide ettiğini, bunun da ölçümlerde görüldüğünü” kaydeden Akşener, “Mümkünse 2023’e kadar süreci götürmeye devam edecektir. Ama ekonomik sebeplerle süreci götürebilecek mi, götüremeyecek mi onu öngöremiyorum” ifadelerini kullandı.

Akşener: Erdoğan Babacan’a da Davutoğlu’na da sert davranır

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski Bakan Ali Babacan’ın kuracağı yeni partilere değinen Akşener, “Her iki partinin de kurulma safhasında yaşayacakları var. Çok öyle güllük gülistanlık olmuyor. Bu arkadaşlarımıza, Sayın Babacan, Sayın Davutoğlu’na henüz ‘çemkirmenin’ dışında bir şey yok. Bize fiziki durumlar olmuştu. Ama bildiğim bir şey var, Sayın Erdoğan kesinlikle sert davranır” dedi. 

Akşener: Kılıçdaroğlu’nun açıklaması muteberdir

Akşener, “CHP ile yürütülen Millet İttifakı’nın dağılacağına” yönelik iddialarla ilgili de “Kemal Bey’in (Kılıçdaroğlu) açıklaması bizim için muteberdir. Sayın Kılıçdaroğlu bir genel başkandır, onun yaptığı açıklama var. O beyan esastır” dedi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz