Amerika Nusret’e bahşiş şikayetinden ceza kesti

0
120
Amerika Nusret'e bahşiş şikayetinden ceza kesti

İlginç et sunumları ile fenomen olan Nusret Gökçe Amerika’da büyük ceza aldı.

Sosyal medya hesabından yaptığı ilginç paylaşımlarla ünlü olan Nusr-Ert Steakhouse’un sahibi Nusret Gökçe’nin başı eski çalışanları ile derde girdi. Manhattan’daki Nusr-Et Steakhouse’un dört eski çalışanı, Gökçe hakkında “bahşişlerinin gizlendiği ve kendilerine mobbing uygulandığı” iddiasıyla ocak ayında mahkemeye başvurdu.

Nusr-Et in eski çalışanlarının iddiasına göre, işletme bahşiş kutusunda biriken paranın tutarı ile ilgili kendilerine bilgi verilmediğini, bahşişleri görmek istemeyi talep ettiklerinde ise, mobbinge maruz kalarak, iş sözleşmelerinin fesih edildiğini söylediler. Nusr-Ert’in eski çalışanları, Süleyman Küçür, Onur Usluca, Yunus Delimehmet ve Batuhan Yunkuş’un Federal Mahkeme’de açtıkları dava Ekim ayında sonuçlandı.

Dava sonunda, Türk çalışanlara maaşlar ve diğer haklar için ödeme yapılması kararı çıktı. Taraflarca mutabık kalınan ve Ulusal İşçi-İşveren İlişkileri Kurulu (NLRB) tarafından onaylanan Sulh Anlaşmasına göre davacılara toplam 236 bin 870 dolar (yaklaşık 1 milyon 361 bin Türk lirası) tazminat ödenmesi kararlaştırıldı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz