Amerikalılar eğleniyor: Trump’tan Erdoğan’a mektup

0
113
Amerikalılar eğleniyor: Trump'tan Erdoğan'a mektup

Amerikalı gazeteci Trish Regan twitter hesabından, Trump’ın Erdoğan’a yazdığını iddia ettiği bir mektubu paylaştı.

Mektup şöyle:

Sayın Bay Cumhurbaşkanı:

İyi bir iş yapalım. Siz binlerce kişinin boğazlanmasından sorumlu olmak istemezsiniz, ben de Türk ekonomisini imha etmekten sorumlu olmak istemem –ama yaparım. Daha önce Pastor Brunson vakasında küçük bir örneğini vermiştim.

Sizin problemlerinizin bazılarını çözmek için çok çaba harcadım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratmayın. Başarabilirsiniz. General Mazlum sizinle görüşmeyi arzuluyor ve geçmişte hiç yanaşmadıkları imtiyazlara hazırlar. Kendisinden yeni aldığım bir mektup ekte.

Tarih, eğer bu işi doğru ve insani bir biçimde tamamlarsanız, sizi olumlu bir biçimde kaydedecek. Eğer iyi şeyler olmazsa sonsuza kadar şeytan olarak hatırlanacaksınız. Sert adam olmayın. Aptal olmayın.

Sizi tekrar arayacağım.

İçtenlikle.

Amerikalıların çoğu Trump’ın bile bu kadar pervasızlaşamayacağını düşünüyorlar. Regan’ın tweetinin altında biri, “gerçek mektubu” ele geçirdiğini iddia etti ve Regan’ın paylaştığı mektubun aynısını paylaştı. Ancak sayfanın dibinde, bir not vardı. “Putin beni seviyor mu? Yani, anladınız, benim sevdiğim gibi seviyor mu?”

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz