Beşiktaş yeni başkanını seçti: Ahmet Nur Çebi

0
131
Beşiktaş yeni başkanını seçti: Ahmet Nur Çebi

Beşiktaş Kulübünün kongre üyeleri, kulübün 34. Başkanını seçti. Başkanlığa, bütün sandıklarda rakiplerine üstünlük sağlayan Ahmer Nur Çebi seçildi.

Çebi 5009 oy alırken, Serdar Adalı 2983, Hürser Tekinoktay ise 537 oy aldı. Katılımın rekor seviyede olduğu seçimden önce, seçimin sonucunu katılımın belirleyeceği tahminleri yapılıyordu. Camiayı bilenler, katılım yükseldikçe Çebi’nin şansının artacağı öngörüsünde bulunuyordu.

Kongrede dikkat çeken detaylardan biri, kulübü seçime götüren başkan Fikret Orman ve ailesinin kongre salonunda Çebi’yi tebrik etmemeleri, buna karşılık Adalı ile çok samimi pozlar vermeleri oldu. Öte yandan son başkanlığını Orman’ın yaptığı Kulüpler Birliği de sayım sürerken Çebi’nin Başkanlığını kutlayan bir tvit yayınladı ancak birkaç dakika içinde sildi.

Çebi’nin yönetim kurulunda Adnan Dalgakıran, Emre Kocadağ, Fatih Hakan Avşar, Ahmet Mesut Urgancılar, Kemal Erdoğan, Enis Ulusoy, Erdal Torunoğulları, Berkan Gocay yer alıyor. 1959 Trabzon doğumlu olan Çebi, 1983’te Marmara Üniversitesi Ekonomi bölümünü bitirdi. Üç çocuk babası olan Çebi, 2012 sonrasında Fikret Orman yönetiminde ikinci başkanlık yaptı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz