Canan Kaftancıoğlu: “Şimdi sıra Türkiye hikayesini yazmakta”

0
94
Canan Kaftancıoğlu: “Şimdi sıra Türkiye hikayesini yazmakta”

CHP hafta sonu İstanbul’da gerçekleştirdiği İl Danışma Kurulu toplantısında, son yerel seçimde elde edilen başarıdan yola çıkarak “İstanbul’daki başarının Türkiye’ye yayılması” kararını aldı. İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yaptığı konuşmada “Şimdi sıra Türkiye hikayesini yazmak” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da bir konuşma yaptığı toplantıda alınan “İstanbul’dan sonra Türkiye hikayesini yazma” kararı kurultay sürecine giren CHP’de yeni bir döneme atılan ilk adım olarak değerlendirildi. Bu karar gereği CHP İstanbul örgütü, belediye başkanları ile birlikte Türkiye’yi dolaşıp, pek çok etkinliğe katılabilecek. Nitekim toplantıdan bir gün önce İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Bolu ve İzmit’e gitmiş, oralarda hem seçilmiş CHP’li Belediye Başkanlarını ziyaret etmiş hem de coşkulu kalabalıklara seslenmişti.

CHP İstanbul İl Başkanlığı, “Seçimsiz Dönemde Siyaset ve İktidar Vizyonu” başlığıyla topladığı İl Danışma Kurulu’na eski ve yeni parti yöneticileri, belediye başkanları da katıldı. Toplantıda, yerel seçimlerde İstanbul özelinde gösterilen başarının iktidar olma yolunda da gösterilmesi planıyla çalışılması kararlaştırıldı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından pazar günü Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan Danışma Kurulu Toplantısı’nın basına açık bölümünde konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul’da yeni bir dönemin başladığını belirtti ve “25 yıl süren kötü, sıkıcı, korkunç bir film izlemiştik İstanbul’da. Başrollerini birkaç kişinin paylaştığı sömürüye, ranta, yağmaya, talana ve yalana dair bir ihanet filmi. Şimdi ise başrolünde İstanbul halkının olduğu yepyeni bir dönem başladı” dedi.

Ortak akıl vurgusu yapan Kaftancıoğlu, “Güvencesiz, geleceği belirsiz, yoksulluğa ya da yoksunluğa mahkûm edilmişlerin en yüksek oranda yaşadığı kent olan İstanbul, Türkiye’de değişimin ve dönüşümün lokomotifi olacak. Katılımla, ortak akılla, birlikte daha güzel bir İstanbul’u, ardından yaşanabilir bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. Şimdi sıra Türkiye hikâyesini yazmakta” diye konuştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da yeni dönem vurgusu yaparak, “Hep beraber çok çalışacağımız bir döneme giriyoruz. Bu dönem partiler üstü bir dönemdir. Önce kendi içimizde uzlaşmayı, kendi içimizde bir hedef belirlemeyi, bu hedef doğrultusunda Türkiye’nin ruhuna dönük, Türkiye siyasi seferberliğini ortaya koyarak önümüzdeki dönemin hazırlayıcısı ve tanımlayıcısı olmak zorundayız. Bunun başlangıç noktası, yine İstanbul’dur. Ben bu sürecin bizi iktidara taşıyacağından hiç şüphe duymayarak, İstanbul’da bu sürece en büyük katkı verecek iş ve eylemlerle destek veren bir kurumun yönetecisi olarak, bu sorumluluktan asla ayrılmayacağıma, sizleri mahcup etmeyeceğime söz vermek istiyorum” dedi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz