Cenk Tosun UEFA’ya röportaj verdi

0
88
Cenk Tosun UEFA'ya röportaj verdi

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, UEFA’ya röportaj veren Cenk Tosun, EURO 2020’ye katılmak istediklerini belirterek, şunları söyledi:

EURO 2016’ya katılma aşamasında çok zor bir gruba düştük. Bu anlamda biraz açıkçası şanssızdık. Turnuvaya da geç adapte olduk. İrlanda’nın İtalya’yı mağlup etmesinin ardından turnuvadan elendik. Çok üzgündük, hatta yıkılmıştık. Turnuvaya tam da yeni adapte olmuşken elenmiştik. EURO 2020’ye katılma hakkı kazanırsak bu turnuvanın bizim için çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Milli takımda çok iyi bir atmosfer yakaladıklarını dile getiren Cenk Tosun, “Şu an gruptaki durumumuz oldukça iyi geri kalan maçlarımızı kazanmazsak bunun hiçbir önemi kalmaz. Kalan maçlarımızda çok iyi mücadele ederek iyi sonuçlar almak istiyoruz” ifadeleri kullandı.

İngiltere Premier Lig ekibi Everton’da forma giyen milli futbolcu Cenk Tosun, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’na (EURO 2020) katılmanın önemine vurgu yaparak, “Avrupa’nın bütün büyük takımları orada olacak, biz de bayrağımızın bu takımların yanında dalgalanmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz