Davutoğlu hareketinde dağılmalar başladı

0
332
Davutoglu-hareketinde-dagilmalar-basladi

Emekli Müftü İhsan Özkes, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Kurucular Kurulu’nda yer almayacağını, yeni kurulacağı düşünülen partide olmayacağını belirtti.

Özkes, “Tüm istedikleri toplantılara, çalışmalara da katıldım ama bir değerlendirme yaptım. İzledim, baktım gönlüm rahat değil. Rahat olamadım, baktım olamayacağım” dedi.

“Ben siyaset tecrübesi olan birisiyim siyasette her ne pahasına olursa olsun olmak gibi bir düşüncem  olmadı. Belki bilinen siyasetin şeylerine ters düşüyorum.  17 Temmuz’da kendisiyle görüşmüştüm davet üzerine olmuştu. O günden beri de davet edildim tüm istedikleri toplantılara çalışmalara da katıldım ama bir değerlendirme yaptım; izledim, sonra baktım gönlüm rahat değil.

Kendisine de bunu ifade ettim. Kurucular arasında yer almadım. Partide olmayacağım. Rahat olamadım. Baktım olamayacağım. Sayın Davutoğlu’na da gönlüm rahat olamıyor  dedim,  teveccühü için teşekkür ettim. Ayrıntıya girmiyorum ama gözledim, izledim, değerlendirdim ve gönlüm rahat değildi. Gönlüm rahat olmayacağımdan kurucular kurulunda yer almadım.”

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz