Demokrat Parti’den Katırcıoğlu’na ‘boş işlerle uğraşma’ kupası!

0
300

Demokrat Parti (DP) Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ile ilgili, “Biz Radiye Hanım’a boş işlerle uğraşan milletvekili ödülünü vermek istiyoruz. Kandıra’da karpuz kesti ama Kandıra’nın sorunlarını biliyor mu acaba?” dedi.

Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Basın toplantısında Nazlıgül’ün yanı sıra İzmit İlçe Başkanı İsmail Yazgan, Merkez Karar Kurulu üyesi Aynur Kurt, il yöneticileri Atilla Hatipoğlu, Hamza Koç, Ramazan Tekin, Mükerrem Ocakoğlu, Uğur Nurcan, Sait Özmüş ve Seher Eski yer aldı.

“Bizim pekmez kaynatmaktan çok, oradaki sıkıntıların çözümü ile ilgilenecek milletvekillerine ihtiyacımız var”

“Kocaeli’nin belli başlı sorunları var” diyen Nazlıgül, “Sürekli olarak bu konuda uyarılarda bulunuyoruz. Radiye Sezer Katırcıoğlu Hanım geçtiğimiz aylarda Kandıra’nın köylerinde karpuz keserken gazetelere poz verdi. Gölcük’ün 2 köyünde kestane toplarken ve pekmez kaynatırken fotoğrafları var. Bu hanımefendiye iki satır sözümüz var. Aslında bu sözlerimiz onun nezdinde 12 milletvekilinedir. Bizim pekmez kaynatmaktan çok, oradaki sıkıntıların çözümü ile ilgilenecek milletvekillerine ihtiyacımız var” diye konuştu.

“Ruhsatlı mezbahane yok”

“AK Parti’nin 2002’den beri yaptığının sadece bir şov olduğunu söyleyen Nazlıgül, “Biz Radiye Hanım’a bu sebeple boş işlerle uğraşan milletvekili ödülünü vermek istiyoruz. Kandıra’da karpuz kesti. Kandıra’nın sorunlarını biliyor mu acaba? Kocaeli’de hayvancılığın en çok olduğu yer Kandıra’dır. Kandıra’da kaçak kesim yapan bir mezbahane var. Kandıralılar devletten destek alabilmesi için ruhsatlı bir mezbahada kesim yapması gerekiyor. Oradaki insanlar Sakarya’da kestiriyor hayvanlarını. Bundan Radiye Hanım’ın haberi var mıdır acaba?” dedi.

“Kandıra’da hastane var doktor yok”

Nazlıgül, “Kandıra’da bir devlet hastanesi var ama orada hastaya bakacak doktor yok. Sıkıntılı durumlarda İzmit’e getiriyorlar hastalarını. Buradan nöbet tutmaya oraya giden doktorlar var. Hem doktorlara hem o insanlara yazıktır. Buradan oraya giderek hizmet veren doktor ne kadar verimli olabilir? Aynı şekilde Gölcük de çok geride kalmış bir ilçemizdir. Oralarda gidip pekmez kaynatıp karpuz kesme şovunu yapacaklarına bu sorunlara yönelsinler” diye konuşmasını sürdürdü.

“Elinizde kalıyor”

“Gölcük’te yapılacak bir otoban var ve o da köylülerin arazisinden geçiyor” diyen Nazlıgül, “Bunu da bir oldu bittiye getirdiler. Kocaeli-Bursa arasından geçen tek yol Gölcük’ten geçiyor ve bu yolun ıslah edilmesi gerekiyor. Öncelikle bir otoban yolu beklemek yerine bu geçişler ıslah edilmeli. Köylü eksem mi ekmesem mi diye düşünüyor. Burada Radiye Hanım üzerinden gidiyoruz fakat tüm milletvekillerinedir bu sözlerimiz. Kandıra’nın ölüm yoluna başlandı, buradan otogardan, ama hala bir türlü bitirilemedi. Nereden tutsanız elinizde kalıyor” dedi.

“Ak Parti, arkasında durdu”

Nazlıgül sözlerinin sonunda şunları söyledi: “Bu İzmit Belediyesi’nden işten çıkarılan muhtar olayı ile ilgili bir konu var. Konu biraz soğudu aslında ancak ortada siyasi olarak oynanan bir oyun olduğunu düşünüyorum. İbrahim Efe siyasi bir oyuna kurban oldu, çünkü AK Parti arkasında durdu ve Büyükşehir’de işe alındı. İbrahim Efe düzgün bir insandır, severim fakat İzmit Belediyesi’nden işten çıkan birçok insan var. O halde bu insanların hepsinin Büyükşehir’de işe alınması mı gerekiyor?

“Siyasi bir oyuna piyon oldu”

İbrahim Efe’ye bu öncelik neden tanınmıştır? İbrahim Efe haklı olsa hakkını iş mahkemelerinde arardı. Ben öyle bir şey duymadım. Muhtemelen AK Parti arkasında durdu ve siyasi bir oyuna piyon olarak kullanıldı. Şuanda İzmit Belediyesi’nde eski dönemden kalan birçok müdür var. Demek ki bütün AK Partililer işten çıkarılmıyor. İşini yapan insanlar işten çıkarılmıyor.”

Nazlıgül, Lösemi Haftası’na da değindi. Nazlıgül, “Öncelikle geçen hafta anne ve babalar için duygusal bir hafta. 2-8 Kasım Lösemi Haftası’dır. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Onlara gelen hastalık bize gelsin diyoruz. Lösemiden hiçbir çocuğumuzu kaybetmememiz en büyük isteğimizdir” diye konuştu.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz