Goal 50 açıklandı! En iyi erkek futbolcu Virgil van Dijk

0
86
Goal 50 açıklandı! En iyi erkek futbolcu Virgil van Dijk

Goal.com erkekler ve kadınlar kategorisinde dünyanın en iyi futbolcularının belirlendiği Goal 50 listesini açıkladı. Goal 50, her yıl geleneksel olarak verilen ve 12 aylık bir periyot içerisinde en iyi performansı sergileyen, 25’i erkek 25’i de kadın futbolcu olmak üzere toplamda 50 futbolcunun sıralandığı bir ödül.

Bu sıralamaya göre erkeklerde birinciliği Liverpool’un vazgeçilmez ismi Virgil van Dijk alırken, Lionel Messi ikinci ve Mohamed Salah ise üçüncü oldu. Ronaldo listede dördüncü sırada yer aldı.

Goal’ün dünya genelindeki 42 edisyonundaki şef editörler ve muhabirlerin oylarıyla belirlenen sıralamada adaylar, bu süreçteki istikrarları, büyük maçlardaki performansları, futbol mirasları ve oynadıkları takımların kulüp düzeyinde ve milli takım düzeyinde elde ettikleri başarılarla değerlendiriliyorlar.

2013’ten beri Goal 50’nin müdavimleri olan ikili, bu yıl listenin dışında kaldı.

Futbolun süperstarları Neymar ve Paul Pogba, bu sene Goal 50’de kendilerine yer bulamadı.

Kadınlarda birinciliği  ABD ile Kadınlar Dünya Kupası’nı kazanan ve yıldızlarla dolu bir takımın lideri haline gelen Megan Rapinoe elde etti. 34 yaşındaki oyuncu, Altın Top ve Altın Ayakkabı ödüllerini kazanarak kadınlar sıralamasında Goal 50’nin de şampiyonu oldu.

Listenin tamamını aşağıdaki link’ten görebilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz