Gökçek’lerin kanalı şimdi de gizliden gizliye Numan Kurtulmuş’u hedef alıyor

0
176
Gökçek'lerin kanalı şimdi de gizliden gizliye Numan Kurtulmuş'u hedef aldı

İzmir Barosu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin kuzeyinde PKK’ya karşı başlattığı “Barış Pınarı Harekatı” ile ilgili “Bugün Müvekkillerimiz, HALK ve Anayasal Bir Hak Olan BARIŞ’tır” başlıklı bir açıklama yapmıştı. İzmir Barosu’nun “siyasi iktidarı daha fazla can kaybı yaşanmadan savaşa son vermeye çağırıyoruz” şeklindeki ifadelerle harekata karşı çıkması tartışmalara neden olmuştu.

Gökçeklerin kanalı Beyaz TV’nin sabah programı olan “Uyan Türkiyem”in sunucusu Tahir Sarıkaya da, İzmir Barosu’nun açıklamasındaki “savaş” ifadesine sert çıkarak, “Buradan İzmir Barosu’na sesleniyorum; Hainsiniz! Şerefsizlik yapıyorsunuz İzmir Barosu. PKK bir devlet mi bu açıklamanızda ‘Savaş’ diyorsunuz” dedi.

Gökçeklerin kanalında İzmir Barosu’nun kullandığı “savaş” ifadesine gösterilen tepki, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un sözlerini hatırlattı. AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Suriye’nin kuzeyine olası operasyonla ilgili, 7 Ekim pazartesi günü Habertürk’teki röportajında “Nihayetinde bir savaşa giriyoruz. Buradan terör örgütlerinin temizleneceği, sınırları belli olsa da bir savaşla karşı karşıyayız ve Allah’ın izniyle bu savaşı biz kazanacağız” demişti.

İşte Beyaz TV’nin “Uyan Türkiyem” programındaki o sözler ve İzmir Barosu’nun açıklamasının tam metni:

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz