‘Katil devlet’ krizinden sonra Nagehan Alçı yeniden ekranlarda

0
216
'Katil devlet' krizinden sonra Nagehan Alçı yeniden ekranlarda

Habertürk ekranlarındaki ‘katil devlet’ çıkışının ardından bir süredir ekranlarda görünmeyen Nagehan Alçı yeniden kamuoyunun karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

AK Parti’ye verdiği destekle bilinen Habertürk yazarı Nagehan Alçı’nın, bir ay önce Habertürk TV’nin canlı yayınında söyledikleri krize neden olmuştu. 

Nagehan Alçı, canlı yayında Türkiye Cumhuriyeti’ne “katil devlet” demişti. Programın bir diğer konuğu, Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ersan Şen’in devlete “katil” denilemeyeceğini hatırlatması üzerine, Habertürk yazarı Alçı, Türkiye Cumhuriyeti’ne “katil devlet” demeye devam etmişti.

Emekli general tepki göstermişti

Bir süredir Habertürk TV’de programlara yorumcu olarak katkı veren emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz  da, Nagehan Alçı’ya tepki göstermiş ve “HaberTürk’ün, izleyicileri nezdinde kendilerine de zarar veren FETÖ artığı Nagehan Alçı’yı el üstünde tutan yaklaşımları devam ettiği sürece yayın davetlerine katılmayacağım. Kırdığı koz kırkı geçen birinin bu denli himaye görmesine kızdım. FETÖ artığı birini 15 Temmuz programına bile çağırdılar. Yok artık!” demişti.

Nagehan Alçı ekranlara döndü

Nagehan Alçı’nın Türkiye’ye “katil devlet” demesi sonrasında tepkiler çığ gibi büyüyünce, Habertürk TV bir süre canlı yayınlanan programlara Nagehan Alçı’yı konuk olarak çıkarmadı.

Ta ki bugüne kadar…

Nagehan Alçı haftalar sonra bugün Habertürk TV’de yayınlanan sabah programı “Para Gündem”e konu oldu. Türkiye’ye “katil devlet” diyen Nagehan Alçı, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde PKK’ya karşı yürüttüğü “Barış Pınarı Harekatı”nı ve yapılan mutabakatları yorumladı.

Habertürk TV’nin Nagehan Alçı’yı daha çok takip edilen akşam programı yerine, önce sabah yayınlanan programa çıkarması da, “tepkilerden mi çekiniliyor” sorusunu akıllara getirdi.

Türkiye’ye “katil devlet” demesi üzerine Habertürk TV’ye çıkmasına kısa bir süre ara verilen Nagehan Alçı, yavaş yavaş tekrar ekranlara hazırlanıyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz