Süper Lig’e yabancı sınırlaması geliyor

0
87
Süper Lig’e yabancı sınırlaması geliyor

Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Nihat Özdemir katıldığı toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Özdemir’in açıklamaları şöyle; Plan program dahilinde yabancı sayısını düşürmeyi planlıyoruz. Bunu bir günde değil, belli program içinde yapacağız. Kulüpler Birliği ile beraber yürütmeyi planlıyoruz dedi.

Başkan Nihat Özdemir İzmir Ticaret Odası Ekim ayı olağan meclis toplantısında yaptığı konuşmada, futbolun insanların hayatında tutku haline geldiğini, Türk futbolunun marka değeri’nin artırılması gerektiğini ve bu doğrultuda çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Özdemir, A Milli Futbol Takımı’nın başarısını yabancı oyuncu kuralına bağlayanların olduğunu hatırlatarak, “Bu konuda ön yargılı değiliz. Bu konu üzerinde uzun süre tartışarak, Türk futbolu için, Türk futbolunun gelişimi için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Altyapılara gerekli bütçeleri sağlayamıyoruz” diye konuştu.

Süper Lig ve 1. Lig’in gelir açısından fena durumda olmadığını ancak diğer profesyonel lig ve amatör liglerin gelirler açısından durumunun çok zor olduğunu kaydeden Özdemir, yayın gelirlerinden bütçeler ayırarak kaynak aktarmaya çalıştıklarını söyledi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz