Trump’ın kadınlarla imtihanı

0
106
Trump'ın kadınlarla imtihanı

Aşağıdaki fotoğraf, G7 zirvesinde çekilmişti. Fotoğrafta da görüldüğü gibi Trump, mızıkçılık yapan bir çocuğun bütün mimiklerini sergiliyordu. Etraftaki erkek liderlerin hepsi, şahit oldukları şeye şahit olmamış olmayı dileyen bir edaya sahip idiler. Kimisi boş gözlerle havaya bakarken kimi başını önüne eğmişti. Trump’ın kendilerini görmediğinden emin olan bazıları ise, nereye kadar gideceğini merak eden bakışlarla Merkel’e bakıyordu.

Merkel’in vücut dili ve surat ifadesi çok şey söylüyordu. Sanki yaramaz, huysuz, uslanmaz oğlunu vazoyu kırarken yakalamış gibiydi. Öyle bir yakalamıştı ki, ergen oğlunun yalan söyleme şansı bile kalmamıştı. Fotoğraf, dünyanın hemen yerinde geniş yankı bulmuş, üzerine sayfalarca yorumlar yazılmıştı.

Geçen gün Trump twitterdan Beyaz Sarayda çekilmiş bir fotoğraf paylaşıp, “aklını oynatmış sinirli Nancy’nin çöküşü” yazdı. Görüldüğü kadarıyla masadaki tek kadın olan Nancy Pelosi fotoğrafta ayaktaydı. Diğer herkes oturuyordu ve Pelosi’nin tam karşısındaki koltukta da Trump vardı.

Trump her ne yazarsa yazsın, fotoğrafta göründüğü kadarıyla Pelosi çökmüş görünmüyordu. Aksine, Trump yine yaramazlık yaparken annesine yakalanmış bir ergen edasıyla bakıyordu karşısındaki kadına. Karşısındaki kadın da, ne pahasına olursa olsun oğlunu terbiye etmeye kararlı bir anne duruşuna sahipti. En azından fotoğraf hakkında sayfalarca yorumlar yazanların hemen hepsinin kanaati böyleydi.

Bu ikinci fotoğrafın ilki ile bir başka benzerliği daha gözlerden kaçmadı. O odanın dışındayken her birinin birer kaplan gibi davrandığını tahmin edebileceğimiz güçlü erkekler, Pelosi Trump’a ders verirken, süt dökmüş kediler gibi görünüyorlar. Her biri, “keşke bu sahneye şahit olmasaydık” der gibiler. Çoğu başlarını önlerine eğmiş, son derece aciz bir biçimde Pelosi’nin işini bitirmesini bekliyorlar.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz